Mucizeler Kursu

Bilgeliğin Alevi (FlameofSophia)

Benim için mesele, toplumda herkesin geviş getirir gibi tekrarladığı ve tapılası bir hedef olarak inanıldığı "yerini almak", "bir yerlere gelmek" veya "kendini ıspatlamak" değil. Mesele, topluma rağmen, insanların bencilliğine ve bireysellik oyunlarına rağmen Tanrı'nın kurtuluş planındaki işlevi üstlenmek. Bu kolay değil. Ama tapılası tek hedef bu, dehşete kapılmış bir zihin parçacığının yaptığı lanetlenmiş dünyada. Gerisi olsa olsa bir korku filminden başka bir şey değil. Salak gibi, şuursuz gibi, ahmak gibi dünyadan medet ummaktan bıktığım ve isyan içinde yıkıldığım anda Tanrı’nın eli dokunda bana ve yolumu gösterdi. Buna inanmana gerek yok. Ama bunun birincil derecede doğru ve gerçek olduğunu biliyorum tüm dünya tersini iddia etse de.

(c)Sır Muhâbbetler - BenSiz

Çoğunuz bilir; bir kitap çıkar ve çok satarlar listelerine girer. Ardından o kitaba benzeyen onlarca kitap çıkar. Başka yazarlardan benzer içerik ve acaip çok benzer kitap kapaklarıyla. İlki lokomotiftir, diğerleri vagonlar. Bazılarına hatta vagon demek bile fazla olur.

Zor, doğruyu yanlışı ayırt etmek gerçekten zor. Ezoterik piyasa o kadar çok çeşit şeyler sunuyor ki insanlara, hangisi doğru hangisi yanlış, hangisi faydalı hangisi zararlı diye ayırt etmeye çalışanın hemen hemen elinde hiçbir araç yok doğruyu bulmak için kullanabileceği. Bundan dolayı Dr. David Hawkins ömrünü araştırmalara vererek geçirmiş ve kineziyoloji, yani kas hareketlerini inceleyen bilim dalında bu aracı bulmuş.

Rastlıyoruz bazen orada burada kendilerini özel veya seçilmiş insanlar olarak tanıtanlara ve bahsettikleri işlevlerine, mesajlarına, eylemlerine ya da "tanrısal yeteneklerine". Ve özeniyoruz onlara. Onlar gibi olmak, onlar gibi davranmak istiyoruz. İşte burada dur diye seni uyarmak isterim. Gerçek bir öğretmen niteliğinde olmayan kişinin dışında ki, bu bir şekilde kendini sana belli eder, kimselere idol gözüyle bakma, zira yanılma olasılığın pek yüksek.

Copyright © 2010 - 2017  • Bengü Aydoğdu (BenSiz)  •  Tüm haklar saklıdır • eposta@flameofsophia.com