Mucizeler Kursu

Bilgeliğin Alevi (FlameofSophia)

Sır Muhabbetler-BenSiz

[...]
Bir zamanlar bir kraliçe varmış, tüm dünya nimetlerinden sıkılan ve dünya ötesini özlemeye başlayan. Yolculuğu nasıl yapabilirim diye sorduğu bilgeler ona dışarıda yürümekten vazgeçmesini, kendi içinde yürümeye başlamasını önermişler.

Kraliçe uzun süre bunu başarmak için uğraşmış. Dünyanın çekim gücünün ve ayartmalarının ne kadar kuvvetli olduğunu görmüş. Ama sendelese de vazgeçmemiş. Dünyanın çağrısını, şıkır şıkır ayartmalarını ve eğlencelerini, sözüm ona güzelliklerini ve iyiliklerini, menfaat dolu ilişkilerini ve sahte sevgilerini birbir tanıyıp hayatından çıkartmış. Keşfinde, kendi içinin ne kadar derin olduğunu farketmiş. Ve tüm başarısızlıkların ve yoldan geri dönmelerin sebebinin korku olduğunu anlamış. Derin ve anlaşılmaz olanın sahte benlikler için en ürkütücü şey olduğunu anladığında kesin karar almış ve tüm iradesini toplamış. İçine doğru tüm korkusuna rağmen dalmaya başlamış. Günlerce oturduğu yerden kalkmamış, yememiş, içmemiş, uyumamış. Bir gün gözlerini açmış ve onu gören herkes artık onun eski kraliçe olmadığını görmüş.

Kraliçenin saçı önceden siyahmış ve yanındaki hayvanı siyah bir panter. Kendini özvarlığını tanıma ustalığına vardığında saçları altın sarısı ve yanındaki hayvanı aslan olmuş.
Ama daha henüz aydınlanmamış olanlara karşı merhamet ve şefkat eylediğinden ve onlara yardımcı olabilmek için, saçlarını kumral yapmış ve yanına da siyah lekeleriyle karanlık geçmişini hatırlatan bir leopar almış. [...]

BenSiz – Sır Muhâbbetler (Tüm haklar saklıdır)

Copyright © 2010 - 2018  • Bengü Aydoğdu (BenSiz)  •  Tüm haklar saklıdır • eposta@flameofsophia.com