Mucizeler Kursu

Bilgeliğin Alevi (FlameofSophia)

Mucizeler Kursu Şifa

"Ben şifacıyım" dedi.

"Öyle mi...?" diye sordum.

 "Evet. Özel bir yeteneğim var. İnsanların hangi hastalıkları olduğunu görür ve iyileştiririm."

"Pek isabetli. Benim de bir rahatsızlığım var. Ne olduğunu anlayabilir misin?"

"Elbette."

"O halde bana da şifa verir misin?"

"Tabii..." dedi ve ücretini belirtti.

Ödemeyi yaptım ve bekledim. Ellerini üzerimde gezdirdi ve enerjisini hissetmemi söyledi.

 

Bu sahne sana tanıdık geliyor mu? Spiritüel konularla ilgilenmeye başlayan hemen hemen herkes böylesi sahnelere tanık olmuştur. Ya kendisi için ya da bir başkasının anlatımında. Mucizeler Kursu öğrencilerine böylesi sahnelerde önemli bir ders verilir. Ya o an o sahnenin içeriğinin doğruluğuna inanır ve bedeni, dolayısıyla egoyu gerçek yaparsın ya da "bu gördüğüm doğru değil" diyerek iyileşme dileğini KUTSAL RUH'A teslim edersin.

İyileşmiş gerçek bir şifacı kimsede hastalığı gerçek yapmaz. Bu nedenle "sende bu hastalık var ve bunu iyileştirmemiz gerek" demez.

Gerçek şifacı herkesi tüm bedensel semptomlara rağmen mutlak olarak şifalı ve tam görür ve dolayısıyla sadece özbenliği ile etki yaratır. Bu alanın etkisini kabul eden ve hastalığa artık sığınmak istemeyen her zihin anında şifasını kendi içinde bulur. Şifa zihinde gerçekleşir ve yanlış düşünceleri ortaya çıkartarak şifanın yolu bulunur.

Mucizeler Kursu'ndan:

1. KUTSAL RUH'UN CEVAP olduğunu çoktan söyledim. O her şey için CEVAPTIR çünkü O her şeyin cevabını bilendir. Ego gerçek bir sorunun ne olduğunu bilmez her ne kadar sayısız sorular sorsa da. Sen ama egonun değerini sorgulamayı öğrenirsen onu [gerçek soruyu] öğrenebilirsin ve böylece onun [egonun] sorularını değerlendirme yeteneğinin temelini atarsın. Ego seni hastalığa saptırdığında KUTSAL RUH'DAN bedeni iyileştirmesini isteme çünkü bu şekilde sadece egonun şifa için bedenin uygun bir hedef olduğu inancını kabul etmiş olursun. KUTSAL RUH'TAN daha ziyade sana bedeni doğru algılamayı öğretmesini dile çünkü yalnızca algı çarpıtılmış olabilir. Sadece algı hasta olabilir çünkü sadece algı yanlış olabilir.

Mucizeler Kursu Metin Kitabı Bölüm 8.IX.1 - Çeviri: BenSiz

 

Copyright © 2010 - 2018  • Bengü Aydoğdu (BenSiz)  •  Tüm haklar saklıdır • eposta@flameofsophia.com