BenSiz'ce

Evvela, kendin için neden şifasız bir şifacı seçtiğini sorgula

Merak ediyorum zaman zaman, ne vakit gerçekten iyi bir kurs öğrencisi olacağını. Hani, sonuçlara bakmaz iyi bir Tanrı öğretmeni, sadece yapılması gerekeni yapar ve verir ama yine de bir yandan doğruyu göstererek, ve özellikle kendisi doğruyu gerçekleştirerek, ön ayak olup karanlığın üstüne vura vura ifşa eder hınzırı. Mucizeler Kursu'nda apaçık şifasız şifacılardan bahsedilir.

Onları tanımak gerçekten zor değil. Her yerde rastlarız türüne. Önemli pozlar vererek, dolu dolu reklam yaparak, davul zurnayla seminerlerini tanıtıp fahiş fiyatlarla eğitimler verenler birbirlerine ne de benzer. Günümüzde farkındalık konusu tıpkı başörtüsü gibi moda oldu. 15 yıl önce Almanya'da başörtülü kadın azınlıktayken şimdi saçı başı açık kadın azınlıkta. Bu ama insanları ne daha dindar ne de imanlı yaptı. Daha beter bir düşmanlığa ve ayrılığa yol açtı sadece Türkler arasında. Bir arkadaşım geçenlerde şu cümleyi kullandı bazı görüntüleri anlatmak için: üstü minare altı kerhane. Çok güldüm. Gerçekten çok komik. Mesele dalga geçmek değil. Mesele büyük bir çelişkiyi komik bir ifadeyle kısa ve öz anlatmak. Biz insanlar nihayetinde, eğer ruhani anlamda gelişmezsek, yeryüzünün en ahlaksız, acımasız ve anlamsız soytarılarıyız. Kalemimin ve dilimin sivri olduğunu bilenler, bunu sadece laf olsun torba dolsun diye söylemediğimi bilirler.  Eğer sen bu soytarılar türüne dahil olmak istemiyorsan derhal kararını gözden geçir ve doğru yola gir. Evvela, kendin için neden şifasız bir şifacı seçtiğini sorgula. Sorgulaman gereken tek mesele budur hattızatında. Doğru cevabı bulursan, kimselerin peşinden kör kör gidemeyeceksin.

Mucizeler Kursu'ndan:

26. İyileştirmek gizemli bir şey değildir. Bunu anlamadığın sürece hiçbir şey değişmez, çünkü ışık anlamaktır. Ne "sefil bir günahkar" sihir olmaksızın iyileşir, ne de "önemsiz bir zihin" sihir olmaksızın kendine saygı duyabilir. Ego yaklaşımının her iki formu da bir çıkmazda sona ermelidir: ego'nun her zaman yönlendirdiği tipik "imkansız duruma". Birine nasıl bir yere gittiğini göstermek yardımcı olabilir, ancak yönünü değiştirmesine yardımcı olmadıkça bir anlamı yoktur bunun. Bunu iyileşmemiş bir şifacı onun için yapamaz, çünkü kendisi için yapamaz.

27. Şifacının yapabileceği tek anlamlı katkı, yönü değiştirilmiş ve artık herhangi bir kabusa inanmayan biri olarak örnek olmaktır. Bu nedenle onun zihnindeki ışık, gördüğü ışığın orada olduğuna, Tanrı ile karar vermesi gereken sorgulayıcıya cevap verecektir. Ve bunu kabul ederek, şifacı onun orada olduğunu fark eder. Böylece algı nihayetinde bilgiye çevrilir. Mucize-işçisi ışığı algılayarak başlar ve kendi algısını süreklilikle yayarak ve onun takdirini kabul ederek algısını kesinliğe çevirir. Işığın etkileri onun orada olduğunu temin eder.

28. Bir terapist iyileştirmez: o, iyileşmenin gerçekleşmesine izin verir. O, karanlığı gösterebilir, ancak kendiliğinden ışık getiremez, çünkü ışık ondan değildir. Ama [ışık] onun için olduğu için hastası için de olmalı. Kutsal Ruh tek terapisttir. Rehber olduğu her durumda iyileşmeyi açıkça ortaya koyar. Terapist olarak insan sadece O'NUN işlevini yerine getirmesine izin verebilir. Bunun için O'NUN yardıma ihtiyacı yok. O sana yolladığı yardım arayan birine yardım etmen için ne yapılması gerektiğini tam olarak söyleyecektir, ve sen karışmazsan senin aracılığınla onunla konuşacaktır. Unutma: yardım için rehberi sen seçiyorsun ve yanlış seçim yardımcı olmayacaktır. Doğru olanın ama olacağını da unutma. O'NA güven, çünkü yardım O'NUN işlevidir ve O TANRI'DANDIR.

29. Diğer zihinleri senin değil O'NUN aracılığıyla KUTSAL RUH'A uyandırdığında bu dünyanın yasalarına itaat etmediğini anlayacaksın. Ancak itaat ettiğin yasalar etkilidir. "İşe yarayan şey iyidir" makul ancak yetersiz bir ifadedir. Sadece iyi olan etkin olabilir. Başka hiçbir şey işe yaramaz. Bu kurs eylem için bir rehberdir. O, dosdoğrudan ve basit bir öğrenim durumu sunar ve sana ne yapman gerektiğini söyleyen rehberi verir. Bunu yaparsan, işe yaradığını göreceksin. Sonuçlar kelimelerden daha ikna edicidir. Onlar seni kelimelerin doğru olduğuna ikna edecekler. Doğru rehberi takip edersen, tüm derslerin en basitini öğreneceksin:

30. Onları meyvelerinden tanıyacaksınız ve onlar da kendilerini tanıyacaklar.

[Mucizeler Kursu Orijinal Edition Metin 9.IV.26-30 - Çeviri: BenSiz]Mucizeler Kursu

Künye

İçerik & Teknik Sorumlusu
Bengü Aydoğdu (BenSiz)
Siteyle ilgili görüşleriniz ve sorularınız için: iletisim@flameofsophia.com

Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Yasal haklar saklıdır.

Daha fazla bilgi

Çevrimiçi

112 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2018 BenSiz (Bengü Aydoğdu). Tüm haklar saklıdır. Web tasarımı: Bengü Aydoğdu