Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur

Dünyaya bakınca acı, saldırı, suç ve adaletsizlik, terör, intikam, savaş, tecavüz, baskı ve ihmal, açgözlülük ve hırs, yalan ve haksızlık görürüz.
Diğer yanda dünyanın başarı adı altında sundukları heveslerimizi azdırır, arzularımızı körükler. Para bolluğu, ün ve şan, güzel bedenler, şaşalı yaşamlar, gösteriş ve iktidarlar.

Mucizeler Kursu, hiçbir şey gerçek değil diye öğretir. Fakat, dünyanın gerçekliğine inanmamak için köklü bir açıklamaya ihtiacımız var. Çünkü, hiçbir insan durup dururken ne dünyayı ne de işleyişini gerçekliği açısından sorgular. Sorgulanan şeyler dünyaya yöneliktir. Daha adaletli, daha barışçıl, daha insani, daha yapıcı gibi bir dünya hayali kurulur zihinlerde. Bazılarımız fikirleri ve görüşleri için hayatını dahi ortaya koymaya hazırdır. Örneğin, günümüzde ABD tarafından yargılamak için istenen Wikileaks kurucusu Julian Assange gibi.

Yunus Emre de zamanında demiş:

"Derdi dünya olanın dünya kadar derdi olur."

Mucizeler Kursu'nda şöyle yazar:

Bu dünya gerçek olsaydı, TANRI gerçekten zâlim olurdu. Çünkü, hiçbir BABA KENDİ çocuklarını kurtuluşun bedeli olarak böyle bir şeye tâbi tutup aynı zamanda sevgi dolu olamaz. Sevgi öldürmez kurtarmak için. Bunu yapsaydı saldırı kurtuluş olurdu; ancak bu, egonun yorumudur TANRI’NINKİ değil. Yalnızca suçluluğun dünyası böyle bir şey talep edebilir çünkü bunu sadece suçlular tasavvur edebilirler. Adem’in „günâhı“ hiçkimseye dokunamazdı eğer onu cennetten kovanın BABASI olduğuna inanmasaydı. Bu inanışla BABA‘SININ bilgisi kayboldu çünkü sadece ONU anlamayanlar buna inanabilirlerdi.

Mucizeler Kursu Orijinal Edition- Çeviri: Bengü Aydoğdu


Künye

İçerik & Teknik Sorumlu:
Bengü Aydoğdu
Siteyle ilgili görüşleriniz ve sorularınız için: admin@kulturguru.com
Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Yasal haklar saklıdır.
Daha fazla bilgi

İstatistik

Kullanıcılar
1
Makaleler
89
Makale Görünüm Sayısı
45123

119 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2020 Bengü Aydoğdu. Tüm haklar saklıdır.