TANRI öğretmeni

Mucizeler Kursu'nun metafiziği dünyada var olduğuna inandığımız  ayrılıkların ve cisimlerin illüzyon olduğunu öğretir. Beden, dünya ve görüntüler ayrılık için yapılmıştır. Bunu yapanın kurgusal benlik olarak adlandırılan ego olduğu yazar Mucizeler Kursu'nda.

Ego, gerçeklikte var olmayan ancak, ayrılık düşüncesine inanan TANRI OĞLU'NUN bir anlık rüyaya düşerek yarattığı ve kendini tanımasını engelleyen bir perdedir. Böylece GERÇEKLİKTE ayrılık olmamıştır. Yaşam olarak algıladığımız her şey tek bir RUH'UN gördüğü bir rüyadır. TANRI OĞLU'NUN rüyası. Bu rüyanın içinde dünya perdesine sayısız figüranlar olarak yansıyan zihin parçası kendini TANRI OĞLU olarak bildiğinde, gerçekliğine uyandığında, rüya sona erer. Bu nedenle am uyanmış tek bir TANRI öğretmeni yeterlidir dünyayı kurtarmak, rüyayı sona erdirmek için.

Mucizeler Kurs'undan:

Dünyayı kurtarmak için kaç tane TANRI öğretmeni gereklidir?


12. Bu sorunun cevabı: Bir'dir. Öğrenimi tam olan mükemmel bir TANRI öğretmeni yeterlidir. Bu, kutsanmış ve kurtulmuş olan biri, TANRI OĞLUNUN olduğu ÖZBENLİK olur. O, daima tamamen ruh olan kendini artık bir beden ya da hatta bir bedenin içinde olarak görmez. Dolayısıyla o sınırsızdır. Ve sınırsız olduğundan onun düşünceleri TANRI‘NIN düşünceleri ile ebediyen bağlıdır. Kendi kendini algılaması kendinin değil artık TANRININ YORUMUNA dayalıdır. Böylece TANRI‘NIN İRADESİNİ ONUNLA paylaşır ve ONUN düşüncelerini yanılgı içinde olan zihinlere götürür. O ebediyen birdir çünkü o TANRI‘NIN onu yarattığı gibidir. O MESİH'İ kabul etmiş ve kurtulmuştur.


Öğretmenler mükemmel değildir, aksi takdirde burada olmazlardı. Ama mükemmel olmak onlara verilmiş bir görevdir, ve dolayısıyla onlar mükemmellik öğretirler. Tekrar ve tekrar, çok farklı şekillerde, bu dersi kendileri öğrenene kadar.


TANRI öğretmenlerinin ana dersi, büyülü (majik) düşüncelere tamamen öfkesiz tepki verebilmeyi öğrenmektir. Sadece bu şekilde kendileri hakkındaki gerçeği duyurabilirler.

Mucizeler Kursu Orijinal Edition – Öğretmenler için Kılavuz Kitabı
Çeviri: Bengü Aydoğdu


Künye

İçerik & Teknik Sorumlu:
Bengü Aydoğdu
Siteyle ilgili görüşleriniz ve sorularınız için: admin@kulturguru.com
Bu site 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapmaktadır. Yasal haklar saklıdır.
Daha fazla bilgi

İstatistik

Kullanıcılar
1
Makaleler
89
Makale Görünüm Sayısı
45128

94 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2020 Bengü Aydoğdu. Tüm haklar saklıdır.